Klotz

Wspólnymi siłami postaramy się odpowiadać na pytania o pochodzenie.

Klotz

Postautor: Prus » pt sty 06, 2017 2:31 pm

Drodzy Czytelnicy o nazwisku Klotz,

Jestem na etapie badania, poszukiwania innych osób o nazwisku Klotz którego sam jestem posiadaczem. Przy pomocy innych posiadaczy tego nazwiska wspólnie możemy złożyć i uzupełnić jak najszerzej historię rodu.
Nazywam się Vincent Klotz, i mieszkam w Los Angeles, USA. Przeszukiwałem wiele lat informacji o przodkach pradziadka Herman J. Klotz bez większego powodzenia. Polskie archiwa i wiele zapisów kościelnych zaginęło w II wojnie światowej, kiedy Czerwona Armia wkroczyła do północnej Polski. Posiadaczy jakichkolwiek informacji na temat rodziny Klotz, proszę o udzielenie ich do Vincent Klotz z adresem mailowym vklotz@gmail.com za co będę bardzo wdzięczny.

Pokrótce przedstawiam chronologię mojej rodziny;

Vincent Fredrick Klotz ur.1956

Hubert Emil Klotz II ojciec ur. 1922

Hubert Emil Klotz I dziadek ur.1895

Herman J. Klotz pradziadek ur. 17 lutego 1858 obecnie Wrzeście Pomorskie

Przed II wojną światową te okolice były znane jako Königlich Freist, Kreis Lauenburg, Hinterpommern. Był wolną osobą zatrudnioną przez właściciela tej ziemi jako kowal.
Herman Klotz przybył do Ameryki w 1883 roku jako kowal.

Zmarł stycznia 15,1931 w Muskegon w stanie Michigan w USA w wieku 72 lat i został pochowany na cmentarzu Oakwood.

Herman poślubił Adeline Theresa Suhr / Dzur w dniu 8 marca 1884 roku w Chicago, Illinois, USA.
W ciągu 13 lat mieli siedmioro dzieci.

Adeline Theresa Suhr / Dzur, urodziła się 24 marca 1859 roku, w Wicko, Pomorskie, Polska.
Przed II wojną światową znane jako miejsce narodzin Vietzig, Kreis Lauenburg, Hinterpommern.

Zmarła maja 4,1928, w Chicago, Illinois, USA w wieku 69 lat i została pochowana w Michigan.

Możliwi bracia i kuzyni Hermana Klotz z Wrzeście / Freist są:

urodzony Edward Klotz 24 grudnia 1846 Rodzice Jan i Anna Klotz

urodzony Henry Klotz lipca 1849

Augusta Klotz ur? Marzec 1850

Albert Klotz urodzony 15 lutego 1850 Ojciec Jan Klotz

Emilie Klotz urodzony 24 sierpnia 1852 Ojciec Jan Klotz

urodzony Albert Ernst Klotz 17 Sept 1855 O. Michael Klotz - Mother Auguste Saffran

Theodore Klotz urodzony 17 maja 1867

urodzony Otto Klotz 1870

urodzony Julius Klotz 1875

Przekaz był od dawien dawna z ojca na syna, że jesteśmy Prusami potwierdzony genetycznym testem.

Dziękuję,
Vincent Klotz
Awatar użytkownika
Prus
Site Admin
 
Posty: 31
Rejestracja: ndz wrz 29, 2013 1:20 pm

Wróć do POSZUKIWANIE SWOICH KORZENI

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron